UPDATE: Victorie în derby-ul județului cu Sporting Liești

SC Oțelul Galați a reușit să câștige, scor 2-1 (2-0), partida susținută pe teren propriu în compania formației Sporting Liești, în etapa a 12-a a Ligii 3. Oțelarii au deschis scorul în minutul 7 prin George Bîrlădeanu, apoi au dublat avantajul în minutul 34 prin Ruben Silvestre, în timp ce oaspeții au închis tabela în prelungirile jocului, în minutul 90+3, prin Ștefan Adamache.

Antrenorul Alexandru Ciobanu a început meciul în următoarea formulă: Udeanu – Vasile, Gâță, Ilie, Manău – Chiriac, Sălăgeanu – Bîrlădeanu (cpt), Silvestre, Bahnașu – Cârjan. Au mai evoluat: Sevastian, Crihană, Chebac și Muscă.

În urma acestei partide coroborate cu celelalte rezultate înregistrate în etapa a 12-a a Ligii 3, seria 1, SC Oțelul Galați ocupă locul secund al clasamentului, cu 25 de puncte acumulate (7 victorii, 4 egaluri, 1 înfrângere, golaveraj 28-9), fiind la egalitate de puncte cu liderul Aerostar Bacău (7 victorii, 4 egaluri, golaveraj 31-8).

10.11.2017: Nu pierdeți meciul Oțelul – Sporting Liești!

Procesul de achiziționare al biletelor de acces la partida SC Oțelul Galați vs CS Sporting Liești, din etapa 12 a Ligii 3, sezonul 2017-2018,  a fost demarat.

Astfel, biletele  sunt disponibile la stadionul Oțelul, acestea urmând a fi achiziționate după următorul program:

Vineri, 10 noiembrie – interval orar: 14:00-19:00 – la magazinul oficial al SC Oțelul Galați

Sâmbătă, 11 noiembrie – interval orar: 10:00-15:00 – magazinul oficial al SC Oțelul Galați ; interval orar: 12:00-15:00 – la casele de bilete ale stadionului Oțelul

Prețurile tichetelor de acces la partida ce va avea loc sâmbătă de la ora 16:00, sunt următoarele: Peluza Nord, sector B – 2 lei, Tribuna 2 – 5 lei, Tribuna 1 – 7 lei și Tribuna 0 – 20 lei.

Începând de vineri, primii 500 de suporterii care vor achiziționa bilete la partida de sâmbătă vor primi și programul oficial de meci.

Partida SC Oțelul Galați – CS Sporting Liești se va disputa sâmbătă, 11 noiembrie 2017, de la ora 16:00, pe stadionul Oțelul.

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit componența brigăzii ce va arbitra partida SC Oțelul Galați – Sporting Liești, din etapa a 12-a a Ligii 3, seria 1.

Astfel, la centru a fost delegat Marinescu Mădălin (Ploieşti – Prahova), ajutat la cele două tușe de Dumitru Ionel Valentin (Gherghiţa – Prahova) și Pantilimonescu Constantin (Ploieşti – Prahova) .

Observator din partea FRF a fost desemnat Seferi Gheorghe (Galaţi – Galaţi), iar observator pentru arbitri va fi Lapa Ioan (Vaslui – Vaslui).