Ultimul meci din play-off al gălățenilor susținut ieri seară în fața propriilor suporteri a fost un galop de sănătate, oaspeții, Metalul Buzău, nepunând probleme serioase gazdelor.
A fost 3-0 (2-0), goluri înscrise de Cîrjan, Cisotti și Nica. Au fost multe ocazii, scorul putând fi mult mai consistent, oțelarii ratând pentru două-trei meciuri.
Gălățenii au terminat pe primul loc, așa cum de altfel erau și la începutul play-off-ului, numai că diferența față de principala adversară – CSM Focșani a fost în final de cinci puncte. În celălalt meci: Aerostar Bacău- CSM Focșani 0-0.
Urmează barajul de promovare în liga secundă, unde vom întâlni, în semifinală Foresta Suceava. CSM Focșani va disputa cealaltă semifinală cu Dante Botoșani, învingătoarele din aceste duble manșe urmând a se întâlni apoi pentru finala de promovare, de asemenea tur-retur.
Managerul tehnic, Dorinel Munteanu a început partida de ieri cu Ursu- Rus, Yabre, Ghiocel, Nedelea- Neagu, Jardan, Nistor, Savu- Cîrjan, Cisotti.
Au mai evoluat: Nica, D. Cireș, Green, Râpan, Adăscăliței.

