SPORT/ Oțelul mai bifează o victorie!

Distribuie articolul

Liga a 3-a la fotbal a programat încă o etapă din play-off, Oţelul întâlnind pe teren propriu Aerostar Bacău, echipă ce a învins-o în acest sezon de fiecare dată.

Prima repriză a fost marcată de un oarecare echilibru, gălățenii deschizând scorul rapid prin Cisotti (min. 7) Fotbaliștii de la Aerostar au restabilit egalitatea zece minute mai târziu, Gavrilă transformând o lovitură de la 11m.

Până la pauză, Oțelul a trecut iarăși în avantaj, Adăscăliței înscriind în minutul 28 pentru 2-1.
Repriza secundă a fost la discreția gălățenilor, aceștia mai punctând de duă ori prin Cisotti în min. 63 și Cîrjan, trei minute mai târziu. A fost o dominare copioasă, cu multe ratări la poarta băcăuanilor.

Managerul tehnic Dorinel Munteanu a început meciul cu următoarea formulă de echipă: Ursu – Rus, Adăscăliţei, Yabre, Nedelea – Neagu, D.Cireş, Cisotti – Savu, Green, Nica. Au mai intrat: Farcaş, Nistor, Ţica, Cîrjan şi Cricimar.

În clasament Oțelul are 64 puncte, fiind urmată de CSM Focşani, cu 58 p, Aerostar Bacău și Metalul Buzău cu câte 36 p.
Etapa viitoare, sâmbătă 14 mai, Oțelul va evolua pe teren propriu cu CSM Focşani, de la ora 18.