SPORT/ După „complexul” Brăila, continuă și rezultatele negative cu CSM Focșani

Distribuie articolul

Anul trecut Otelul a reușit să câștige doar un punct cu echipa vrânceană, și acela pe teren propriu, mai mult decât atât fiind scoși și din Cupa României de aceiași echipă, chiar lângă furnale.

A treia deplasare pentru gălățeni în actuala ediție de campionat s-a finalizat cu o înfrângere, la Focșani, scor 1-3, a doua după cea din prima etapă de la Liești.

Managerul tehnic, Dorinel Munteanu era extrem de supărat la finalul meciului, declarând că a fost cel mai slab meci de până acum făcut de elevii săi, amenințând cu schimbări masive în pauza de iarnă.

La pauză a fost 1-0 pentru vrânceni, prin golul înscris de Băciuț în min.24. CSM Focșani și-a dublat avantajul prin Stoica în min. 78 după o gravă eroare a portarului Uțiu care a degajat intr-un adversar. În prelungirile partidei s-au mai marcat două goluri. Mai întâi, gălățenii au redus din handicap prin Cârjan în min. 90 plus 1 care a transformat un penalty, pentru ca la ultima fază a meciului, CSM Focșani să mai înscrie prin Dascălu.

Oțelul a aliniat formula: Uțiu- Rus, Yabre, Ghiocel, Niculae- Neagu, Jardan, Cireș- Demian, Cârjan, Cisotti. Au mai intrat Nica, Nedelea, Dobre, Cricimar și Râpan.

Într-un alt meci, Sporting Liești a învins cu 2-1, Dinamo Bacău, goluri Grigoraș, min. 30 și Călin în min. 48 și conduce în clasamentul Seriei 2 din Liga 3 cu 13 puncte.

Etapa viitoare , pentru lieșteni înseamnă un nou meci pe teren propriu cu Sportul Chiscani iar oțelarii se vor deplasa la Bacău la învinsa lieștenilor, Dinamo. Ambele partide vor avea loc sâmbătă, 2 octombrie, de la ora 15.