SPORT/ Cel mai bun scor pentru Oțelul!

Distribuie articolul

Oțelul a făcut astăzi instrucție cu echipa din Făurei, reușind cea mai concludentă victorie din această stagiune.

Evident, jocul a fost la discreția gazdelor, la pauză, avantajul fiind de patru goluri.
În prima parte au marcat Păun (min. 4 și 32), Răducan (min. 43) și Gavrilă (min. 45).

După reluare, gălățenii și-au mărit avantajul prin același Păun, care a mai înscris de două ori (min. 53 și 61). În ultimele zece minute, oțelarii au mai punctat de cinci ori prin Cârjan (min.70, 72 și 90), Stoian (min. 81) și Neagu (min. 88).

O victorie care duce Oțelul la 32 de puncte, cu trei lungimi peste ocupanta locului secund, Dacia Unirea Brăila, care s-a impiedecat vineri, pe teren propriu cu CSM Bacău (scor 1-1).

Pe locurile 3-4, la egalitate de puncte (26), CSM Focșani și Sporting Liești, echipa gălățeană fiind victorioasă astăzi (scor 1-0, gol Mucuta, min 75) în fața conjudețenei Avântul Valea Mărului.

Săptămâna viitoare, etapa 15, cu câteva meciuri interesante: Dacia Unirea Brăila – Sporting Liești (vineri, 9 aprilie), CSM Bacău – Oțelul Galați și Viitorul Ianca – Avântul Valea Mărului (ambele, sâmbătă 10 aprilie,ora 17).