Gălătenii vor începe cu Dur Bozoancă- Farcaș, Azinovic, Yabre, Panait- Neagu, Jardan, Gorovei, Maxim- Cisotti, Berisha.

Rezerve: Pop, Adăscăliței, D. Cireș, Ghiocel, Bokhashvili, Mitoi, Nica, Rus, Markovic.

Min 2 Primul corner aparține Oțelului. Fără rezultat.

Min 4 Șut năpraznic Gorovei, la vinclu, mingea izbește bara.

Min 6 Farcaș este faultat din spate și timișorenii văd primul cartonaș galben.

Min 14 GOOOOOOOL!!!! Oțelul conduce cu 1-0. Neagu șutează de la marginea careului iar un jucător timișorean deviază în proprie poartă.

Min 17 Timișorenii au o dublă ocazie, dar Dur Bozoancă respinge de tot atâtea ori din poziție de unu la unu.

Min 28 O primă jumătate de oră dominată de Oțelul chiar dacă în ultimele minute presiunea gălățenilor a mai scăzut în intensitate.

Min 32 Lovitură liberă pentru timișoreni din flancul drept, puțin pe lângă bara lui Dur Bozoancă.

Min 35 Gorovei vede galben.

Min 40 Portarul gazdelor pasează greșit iar Jardan este faultat în careu. Arbitrul nu acordă gălățenilor decât o lovitură de colț.

Min 43 Se joacă pe un teren extrem de greu. Gălățenii domină finalul de repriză.

Min 45 Un minut suplimentar.

Min Oțelul conduce la pauză cu 1-0.

Min 46 A început a doua repriză. Fără schimbări la Oțelul.

Min 56 Ies Maxim și Gorovei, intră Mitoi și Nica.

Min 64 Lovitura liberă executată de la distanță de Neagu. A doua oară în meci mingea lovește transversala.

Min 66 Cisotti cade în careu. Arbitrul arată doar corner.

Min 70 Mitoi vede cartonaș galben.

Min 83 Iese Jardan, intră Adăscălitei.

Min 89 Iese Berisha, intră Markovic.

Patru minute suplimentare.

Final de meci. Oțelul câștigă la Timișoara cu 1-0. A doua victorie externă a elevilor lui Dorinel Munteanu. Echipa gălățeană urcă în clasament pe loc de play-off – 4, la egalitate de puncte cu ocupanta locului 3, Politehnica Iași.