Oțelul debutează în noua ediție a Superligii, la Botoșani!

Distribuie articolul

 

 

La sediul Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) a avut loc ieri, tragerea la sorți pentru sezonul 2024-2025 a Superligii de fotbal.

Oțelul va juca în prima etapă, programată în 13-14 iulie, cu FC Botoșani, în deplasare.

Primul meci pentru Oțelul pe teren propriu va fi o săptămână mai târziu cu Farul Constanţa, iar în runda a III-a la fel ca și in ediția precedentă, gălățenii vor întâlni FCSB, de data aceasta, în deplasare.

 

TUR

 

Etapa 1 – 13-14 iulie

  • Sepsi OSK – Poli Iaşi
  • Petrolul Ploieşti – Gloria Buzău
  • CFR Cluj – Dinamo
  • UTA – Rapid
  • Hermannstadt – U Craiova
  • FCSB – U Cluj
  • Farul Constanţa – Unirea Slobozia
  • FC Botoşani – Oţelul Galaţi

 

 

Etapa a 2-a – 20-21 iulie

  • Gloria Buzău – Sepsi OSK
  • Dinamo – Petrolul Ploieşti
  • Rapid – CFR Cluj
  • U Craiova – UTA
  • U Cluj – Hermannstadt
  • Unirea Slobozia – FCSB
  • Oţelul Galaţi – Farul Constanţa
  • Poli Iaşi – FC Botoşani

 

 

Etapa a 3-a – 27-28 iulie

  • Sepsi OSK – Dinamo
  • Petrolul Ploieşti – Rapid
  • CFR Cluj – U Craiova
  • UTA – U Cluj
  • Hermannstadt – Unirea Slobozia
  • FCSB – Oţelul Galaţi
  • Farul Constanţa – FC Botoşani
  • Poli Iaşi – Gloria Buzău

 

 

Etapa a 4-a – 3-4 august

  • Rapid – Sepsi OSK
  • U Craiova – Petrolul Ploieşti
  • U Cluj – CFR Cluj
  • Unirea Slobozia – UTA
  • Oţelul Galaţi – Hermannstadt
  • FC Botoşani – FCSB
  • Dinamo – Gloria Buzău
  • Farul Constanţa – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 5-a – 10-11 august

  • Sepsi OSK – U Craiova
  • Petrolul Ploieşti – U Cluj
  • CFR Cluj – Unirea Slobozia
  • UTA – Oţelul Galaţi
  • Hermannstadt – FC Botoşani
  • Gloria Buzău – Rapid
  • FCSB – Farul Constanţa
  • Poli Iaşi – Dinamo

 

 

Etapa a 6-a 17-18 august

  • U Cluj – Sepsi OSK
  • Unirea Slobozia – Petrolul Ploieşti
  • Oţelul Galaţi – CFR Cluj
  • FC Botoşani – UTA
  • U Craiova – Gloria Buzău
  • Farul Constanţa – Hermannstadt
  • Rapid – Dinamo
  • FCSB – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 7-a – 24-25 august

  • Sepsi OSK – Unirea Slobozia
  • Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi
  • CFR Cluj – FC Botoşani
  • Gloria Buzău – U Cluj
  • UTA – Farul Constanţa
  • Dinamo – U Craiova
  • Hermannstadt – FCSB
  • Poli Iaşi – Rapid

 

 

Etapa a 8-a – 31 august – 1 septembrie

  • Oţelul Galaţi – Sepsi OSK
  • FC Botoşani – Petrolul Ploieşti
  • Unirea Slobozia – Gloria Buzău
  • Farul Constanţa – CFR Cluj
  • U Cluj – Dinamo
  • FCSB – UTA
  • U Craiova – Rapid
  • Hermannstadt – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 9-a – 14-15 septembrie

  • Sepsi OSK – FC Botoşani
  • Gloria Buzău – Oţelul Galaţi
  • Petrolul Ploieşti – Farul Constanţa
  • Dinamo – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – FCSB
  • Rapid – U Cluj
  • UTA – Hermannstadt
  • Poli Iaşi – U Craiova

 

 

Etapa a 10-a – 21-22 septembrie

  • Farul Constanţa – Sepsi OSK
  • FC Botoşani – Gloria Buzău
  • Oţelul Galaţi – Dinamo
  • FCSB – Petrolul Ploieşti
  • Unirea Slobozia – Rapid
  • Hermannstadt – CFR Cluj
  • U Cluj – U Craiova
  • UTA – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 11-a – 28-29 septembrie

  • Sepsi OSK – FCSB
  • Gloria Buzău – Farul Constanţa
  • Dinamo – FC Botoşani
  • Rapid – Oţelul Galaţi
  • Petrolul Ploieşti – Hermannstadt
  • U Craiova – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – UTA
  • Poli Iaşi – U Cluj

 

 

Etapa a 12-a – 5-6 octombrie

  • Hermannstadt – Sepsi OSK
  • FCSB – Gloria Buzău
  • Farul Constanţa – Dinamo
  • FC Botoşani – Rapid
  • Oţelul Galaţi – U Craiova
  • UTA – Petrolul Ploieşti
  • Unirea Slobozia – U Cluj
  • CFR Cluj – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 13-a – 19-20 octombrie

  • Sepsi OSK – UTA
  • Gloria Buzău – Hermannstadt
  • Dinamo – FCSB
  • Rapid – Farul Constanţa
  • U Craiova – FC Botoşani
  • U Cluj – Oţelul Galaţi
  • Petrolul Ploieşti – CFR Cluj
  • Poli Iaşi – Unirea Slobozia

 

 

Etapa a 14-a – 26-27 octombrie

  • CFR Cluj – Sepsi OSK
  • UTA – Gloria Buzău
  • Hermannstadt – Dinamo
  • FCSB – Rapid
  • Farul Constanţa – U Craiova
  • FC Botoşani – U Cluj
  • Oţelul Galaţi – Unirea Slobozia
  • Petrolul Ploieşti – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 15-a 2-3 noiembrie

  • Sepsi OSK – Petrolul Ploieşti
  • Gloria Buzău – CFR Cluj
  • Dinamo – UTA
  • Rapid – Hermannstadt
  • U Craiova – FCSB
  • U Cluj – Farul Constanţa
  • Unirea Slobozia – FC Botoşani
  • Poli Iaşi – Oţelul Galaţi

 

 

 

RETUR

 

Etapa a 16-a – 9-10 noiembrie

  • Poli Iaşi – Sepsi OSK
  • Gloria Buzău – Petrolul Ploieşti
  • Dinamo – CFR Cluj
  • Rapid – UTA
  • U Craiova – Hermannstadt
  • U Cluj – FCSB
  • Unirea Slobozia – Farul Constanţa
  • Oţelul Galaţi – FC Botoşani

 

 

Etapa a 17-a – 23-24 noiembrie

  • Sepsi OSK – Gloria Buzău
  • Petrolul Ploieşti – Dinamo
  • CFR Cluj – Rapid
  • UTA – U Craiova
  • Hermannstadt – U Cluj
  • FCSB – Unirea Slobozia
  • Farul Constanţa – Oţelul Galaţi
  • FC Botoşani – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 18-a – 30 noiembrie – 1 decembrie

  • Dinamo – Sepsi OSK
  • Rapid – Petrolul Ploieşti
  • U Craiova – CFR Cluj
  • U Cluj – UTA
  • Unirea Slobozia – Hermannstadt
  • Oţelul Galaţi – FCSB
  • FC Botoşani – Farul Constanţa
  • Gloria Buzău – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 19-a – 7-8 decembrie

  • Sepsi OSK – Rapid
  • Petrolul Ploieşti – U Craiova
  • CFR Cluj – U Cluj
  • UTA – Unirea Slobozia
  • Hermannstadt – Oţelul Galaţi
  • FCSB – FC Botoşani
  • Gloria Buzău – Dinamo
  • Poli Iaşi – Farul Constanţa

 

 

Etapa a 20-a – 14-15 decembrie

  • U Craiova – Sepsi OSK
  • U Cluj – Petrolul Ploieşti
  • Unirea Slobozia – CFR Cluj
  • Oţelul Galaţi – UTA
  • FC Botoşani – Hermannstadt
  • Rapid – Gloria Buzău
  • Farul Constanţa – FCSB
  • Dinamo – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 21-a – 21-22 decembrie

  • Sepsi OSK – U Cluj
  • Petrolul Ploieşti – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – Oţelul Galaţi
  • UTA – FC Botoşani
  • Gloria Buzău – U Craiova
  • Hermannstadt – Farul Constanţa
  • Dinamo – Rapid
  • Poli Iaşi – FCSB

 

 

Etapa a 22-a – 18-19 ianuarie 2025

  • Unirea Slobozia – Sepsi OSK
  • Oţelul Galaţi – Petrolul Ploieşti
  • FC Botoşani – CFR Cluj
  • U Cluj – Gloria Buzău
  • Farul Constanţa – UTA
  • U Craiova – Dinamo
  • FCSB – Hermannstadt
  • Rapid – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 23-a – 25-26 ianuarie 2025

  • Sepsi OSK – Oţelul Galaţi
  • Petrolul Ploieşti – FC Botoşani
  • Gloria Buzău – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – Farul Constanţa
  • Dinamo – U Cluj
  • UTA – FCSB
  • Rapid – U Craiova
  • Poli Iaşi – Hermannstadt

 

 

Etapa a 24-a – 1-2 februarie 2025

  • FC Botoşani – Sepsi OSK
  • Oţelul Galaţi – Gloria Buzău
  • Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti
  • Unirea Slobozia – Dinamo
  • FCSB – CFR Cluj
  • U Cluj – Rapid
  • Hermannstadt – UTA
  • U Craiova – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 25-a – 5-6 februarie 2025

  • Sepsi OSK – Farul Constanţa
  • Gloria Buzău – FC Botoşani
  • Dinamo – Oţelul Galaţi
  • Petrolul Ploieşti – FCSB
  • Rapid – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – Hermannstadt
  • U Craiova – U Cluj
  • Poli Iaşi – UTA

 

 

Etapa a 26-a – 8-9 februarie 2025

  • FCSB – Sepsi OSK
  • Farul Constanţa – Gloria Buzău
  • FC Botoşani – Dinamo
  • Oţelul Galaţi – Rapid
  • Hermannstadt – Petrolul Ploieşti
  • Unirea Slobozia – U Craiova
  • UTA – CFR Cluj
  • U Cluj – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 27-a – 15-16 februarie 2025

  • Sepsi OSK – Hermannstadt
  • Gloria Buzău – FCSB
  • Dinamo – Farul Constanţa
  • Rapid – FC Botoşani
  • U Craiova – Oţelul Galaţi
  • Petrolul Ploieşti – UTA
  • U Cluj – Unirea Slobozia
  • Poli Iaşi – CFR Cluj

 

 

Etapa a 28-a – 22-23 februarie 2025

  • UTA – Sepsi OSK
  • Hermannstadt – Gloria Buzău
  • FCSB – Dinamo
  • Farul Constanţa – Rapid
  • FC Botoşani – U Craiova
  • Oţelul Galaţi – U Cluj
  • CFR Cluj – Petrolul Ploieşti
  • Unirea Slobozia – Poli Iaşi

 

 

Etapa a 29-a – 1-2 martie 2025

  • Sepsi OSK – CFR Cluj
  • Gloria Buzău – UTA
  • Dinamo – Hermannstadt
  • Rapid – FCSB
  • U Craiova – Farul Constanţa
  • U Cluj – FC Botoşani
  • Unirea Slobozia – Oţelul Galaţi
  • Poli Iaşi – Petrolul Ploieşti

 

 

Etapa a 30-a – 8-9 martie 2025

  • Petrolul Ploieşti – Sepsi OSK
  • CFR Cluj – Gloria Buzău
  • UTA – Dinamo
  • Hermannstadt – Rapid
  • FCSB – U Craiova
  • Farul Constanţa – U Cluj
  • FC Botoşani – Unirea Slobozia
  • Oţelul Galaţi – Poli Iaşi

 

După sezonul regular , primele șase echipe clasate vor evolua tur-retur în play-off, iar celelalte, în play-out câte o singura întâlnire cu celelalte clasate.


Distribuie articolul

You May Also Like