SPORT/ Un punct la Focșani și păstrăm prima poziție

Distribuie articolul

Oțelul Galați a remizat, pe terenul unei contracandidate la promovare, echipa cu cel mai mare buget din seria a doua a Ligii 3, CSM Focșani.

Vrâncenii au deschis scorul destul de repede, în minutul 15, Lemac transformând un penalty acordat după un fault comis de Cucu. Acesta a fost de fapt și scorul cu care s-a încheiat prima repriză.

Tehnicianul Petre Grigoraș a mutat inspirat în partea a doua a meciului și nou intratul Dobre a egalat în minutul 77 printr-o execuție de excepție de la 35 de metri.
Oțelul a început în următoarea alcătuire: Dinu – Farcaș, Sârghi, Ghiocel, Cucu, Neagu, Cireș, Păun, Nica, Gavrilă – Răducan.
Au mai evoluat: Cârjan, Marquinhos, Petrache, Dobre și Stoian.

După 13 etape, Oțelul conduce în clasament cu 29 de puncte fiind urmată de Dacia Unirea Brăila cu un punct mai puțin.

În celelalte jocuri in care au fost implicate echipele gălățene, CSM Bacău – Sporting Liești 0-0 și Avântul Valea Mărului – CSM Rm. Sărat 0-1.

Etapa viitoare, Oțelul va întâlni pe teren propriu, CS Făurei, sâmbătă 3 aprilie, ora 17.00.