SPORT/ Debut perfect pentru Oțelul!

Distribuie articolul

Astăzi s-a dat startul returului Ligii 3, echipele gălățene evoluând în două partide ale seriei a doua.

La Galați, pe stadionul Portul Roșu, conform planificării, gazdă era practic Avântul Valea Mărului iar echipa oaspete, Oțelul Galați. Jocul a fost la discreția oțelarilor, în nici un moment victoria gălățenilor nefiind pusă sub semnul întrebării.

A fost 3-0 la pauză iar până la final, Oțelul și-a dublat avantajul din prima repriză. Golurile au fost marcate de Gavrilă(2), Răducan(2) si Cârjan(2) – intrat în partea a doua a meciului.
Tehnicianul Petre Grigoraș a început partida în următoarea formulă: Ursu – Stoian, Sârghi, Ghiocel, Sevastian- Neagu, Dobre, Bârlădeanu, Nica, Gavrilă – Răducan.

Sporting Liești a jucat în județul Brăila, la Făurei, cu CS și a învins-o la limită, scor 2-1 prin punctele înscrise de Țicămucă și Călin.
Săptămâna ce urmează, o nouă etapă, tot sâmbătă(20 martie), Oțelul urmând să evolueze pe propria arenă cu Viitorul Ianca, echipă care astăzi a cedat pe teren propriu cu 0-2 în fața contracandidatei gălățenilor, Dacia Brăila.