Biletele de tratament în stațiuni pentru seria XVI-a s-au epuizat integral

Distribuie articolul

Casa Națională de Pensii Publice a repartizat filialei gălățene, o nouă tranșă de bilete de tratament. Astfel, un număr total de 205 bilete au fost alocate în sistem informatic integrat, utilizând aplicația informatică SPA, pe baza cererilor depuse de solicitanți.

Potrivit comunicatului de presă seriile de plecare sunt în zilele de 29, 30, 31 octombrie și 1 noiembrie. Biletele de tratament sunt alocate pe afecțiuni medicale și stațiuni balneare, astfel: 35 de bilete pentru tratarea afecțiunilor cardio-vasculare în două stațiuni , 159 de bilete pentru afecțiuni reumatismale tratate în opt stațiuni, 7 bilete pentru afecțiunile respiratorii tratate într-o stațiune și, respectiv, 4 bilete pentru afecțiunile digestive, tot pentru o stațiune.

Casa Județeană de Pensii (CJP) Galați a repartizat, deja, nominal, biletele alocate, conform prevederilor legale în vigoare


Distribuie articolul

Ai putea fi interesat și de: