Unirea Slobozia-Oțelul Galați\ LIVETEXT Liga 2, Etapa 13, ora 12,30

Distribuie articolul

În aproximativ 30 de minute în municipiul ialomițean se va da startul întâlnirii dintre ocupantele locurilor 4 și 6 în clasamentul ligii secunde la fotbal. Revenim curând cu formația de start trimisă în teren de managerul tehnic Dorinel Munteanu, iar pe parcursul disputei cu principalele evenimente de joc.

Înainte de startul partidei gălățenii par a se afla sub presiune din cauza faptului că prin rezultatele celorlalte partide ce au început la ora 11, au căzut pe ultimul loc de play-off. O înfrângere astăzi la Slobozia ar putea duce chiar la căderea cu încă cel puțin un loc, în zona play-out dacă Gloria Buzău va trece mâine acasă de Viitorul Tg. Jiu, ceea ce e foarte probabil.

Gălățenii vor începe în următoarea formulă: Dur Bozoancă- Rus, Yabre, Azinovic, Panait- Markovic, Gorovei, Cisotti, Mitoi, Jardan, Bokhashvili.

Rezerve: Pop, Farcaș, Maxim, Cîrjan, Berisha, Kip, Cireș, Adăscăliței, Sîrghi, Nica.

3000 de spectatori la Slobozia și o temperatură de 18 grade Celsius.

Min.2 Trei ocazii mari pentru gazde în primele două minute.

Min. 10 Altă mare ocazie a Unirii Slobozia, salvează Dur Bozoancă.

Min. 15 După primul sfert de ora, o dominare aproape totală a gazdelor. Gălățenii, start modest.

Min. 20 Altă mare ocazie pentru Unirea. Sut peste din 10 metri, poziție centrală.

Min. 22 Mitoi vede galben.

Min. 26 Gorovei vede direct cartonaș roșu. Oțelul rămâne în 10 din min. 26.

Noutate pentru gălățeni. În actuala ediție nu am avut niciun jucător eliminat.

Min. Ocazie după ocazie pentru ialomițeni. Deocamdată scorul rămâne 0-0.

Min. 37 Două cornere consecutive pentru Oțelul. La al doilea, Yabre luftează jenant la 6 m de poartă

Min. 45 Două minute suplimentare.

0-0 Scorul pauzei.

Min. 50 Două schimbări la Oțelul. Iese Mitoi și intră Maxim. Iese și Bokhashvili și intră Farcaș.

Min. 57 Penalty pentru Unirea. Jardan faulteaza în careu.

Execută Toma de la gazde și este 1-0. Dur Bozoancă a fost pe minge dar nu a reușit să o respingă.

Min. 62 Ratare uriașă a gazdelor care trimit mingea în bară.

Min. 66 Dorinel Munteanu mută ofensiv. Intră Nica și Cîrjan, ies A. Rus și Markovic.

Min 67 Arbitrul întâlnirii refuză gălățenilor un penalty la Nica, destul de clar. Mai mult, nou intratul oțelar vede și cartonaș galben.

Min. 68 Și celălalt proaspăt intrat la gălățeni, Cîrjan vede galben. Arbitrul e clar din alt film…

Min. 75 Mare ocazie pentru Otelul. Centrează Cisotti și Cîrjan reia cu capul puțin peste.

Min. 76 Ultima schimbare la Oțelul. Intră Adăscăliței, iese Jardan.

Min. 83 Penalty clar pentru Oțelul la Cîrjan, atacat cu capul în zona gâtului. Centralul, tot din alt film!

Min. 85 Cisotti ratează incredibil din 10 m. Șut mult peste!

Min. 87 Yabre și Nica ratează în aceiași fază oportunitatea egalării.