Oțelul Galați-Dinamo București LIGA 2\LIVETEXT\ ora 20,30

Distribuie articolul

Etapa 7 a play-off-ului programează astăzi, la Galați, partida dintre ocupantele locurilor 3 și 4 in clasamentul la zi. O partidă cu implicare directă pentru ocuparea celui de-al doilea loc de promovare directă.

O victorie a gălățenilor în partida de astăzi, ar rezolva promovarea directă pentru oțelari. Chiar și un rezultat de egalitate nu ar fi foarte rău pentru cei de la Oțelul.

Cu managerul tehnic Dorinel Munteanu suspendat pentru cumulul de cartonașe galbene și cu un arbitru din București la centru, Iulian Dima, Otelul este decisă conform declarațiilor oficialilor clubului, să tranșeze problema calificării încă din această seară.

Vom reveni cu toate datele tehnice ale partidei în jurul orei 20,15, urmând ca mai apoi să prezentăm cele mai importante momente ale meciului.

Oțelul va începe cu Pop- Rus, Yabre, Ghiocel, Panait- Cisotti, Jardan, Neagu, Ursu, Scocîlcă, Fatai.

Rezerve: Dur Bozoancă, Nedelea, Maxim, Gorovei, Zivulic, Sîrghi, Nica, Cîrjan, Farcaș.

Stadion plin. Aproximativ 14 000 de spectatori.

Min 1 A început partida.

Min 3 Prima ocazie aparține Oțelului. Fatai trimite cu capul puțin pe lângă.

Min 6 Dinamo deschide scorul prin spaniolul Larrucea. Acesta a șutat din afara careului la colț, fără șanse pentru Pop.

Min 12 Altă ocazie pentru Dinamo.

Min 16 Bucureștenii au încasat deja 2 cartonașe galbene.

Min 20 Dinamo ratează o șansă de 2-0 prin Bordușanu care reia hilar spre poarta gălățeană.

Min 27 2-0 pentru Dinamo după o gafă a lui Ghiocel. Marchează Ahmed Bani.

Min 29 șansă imensă de 3-0 pentru Dinamo. Oțelul este în corzi.

Min 34 Două schimbări la Oțelul. Intră Gorovei și Sirghi, ies Ghiocel și Jardan.

Min 36 Dublă mare ocazie pentru Oțelul. Neagu ratează.

Min 44 Mare ocazie Oțelul Scocîlcă ratează incredibil.

Min 45 Trei minute suplimentare.

Dinamo conduce cu 2-0 la pauză.

O primă repriză dominată de Dinamo. Oțelul a contat în joc doar în ultimele 10 minute după cele două schimbări.

Min 46 A început repriza secundă.

Min 52 Intră Nica, iese Ursu.

Min 56 Nica șutează din alergare din careu dar portarul lui Dinamo reține.

Min 57 Fatai primește cartonaș galben.

Min 61 Ies Fatai și Scocîlcă, intră Cîrjan și Maxim.

Min 63 Nica șut peste din afara careului.

Min 78 Fără ocazii. Meci de uzură.

Min 81 Oțelul aproape de a marca. Cisotti execută un corner iar Sîrghi reia puțin pe lângă.

Min 86 Cisotti ratează incredibil după o cursă a lui Nica.

Min 87 Altă mare ocazie imensă pentru gălățeni. Cîrjan.